در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
اولین سایت و برنامه موبایل اختصاصی ثبت و مشاهده آگهی خرید و فروش و معرفی حجره داران و بارفروشان عمده میوه و تره بار و محصولات آماده فروش باغداران و کشاورزان در نتیجه به سادگی یه آگهی هشت 8 ستاره بزنید و محصول ، کسب و کارتو تا چندین ماه در جایگاه بالا و اولویت اول تبلیغ و معرفی کنید

افزایش صادرات پیاز قرمز به کشور پاکستان

شنبه ۱۲ شهریور ۱ صادرات و واردات میوه و تره بار
  • تصویر شماره افزایش صادرات پیاز قرمز به کشور پاکستان

افزایش صادرات پیاز قرمز ایران به پاکستان 

پیاز قرمز از جمله محصولاتی است که در داخل ایران مثل پیاز سفید و زرد استفاده نمی شود و بیشتر مصارف تولید آن جهت صادرات می باشد بنابراین هر چقدر بازار صادرات پیاز قرمز بهتر باشد به نفع کشاورزان زحمتکش خواهد بود.

در پی سیلاب های شدید در کشور پاکستان کشت سبزیجات و صیفی جات با مشکلات زیادی روبه روست از این رو دولت پاکستان تصمیم جدی بر واردات پیاز قرمز از کشور ایران را دارد به علت افزایش شدید قیمت  پیاز در بازارهای عمده فروشی کشور پاکستان این تصمیم گرفته شد.

برخلاف تصوراتی که بر مبنای واردات پیاز از کشور هندوستان و همچنین کشور افغانستان برای صادرات به کشور پاکستان وجود دارد باید این مطلب را عنوان کنیم که صادرات پیاز قرمز به هیچ وجه از کشور هندوستان به مقصد پاکستان به دلیل اختلافات شدید دولت پاکستان با دولت هندوستان امکان‌پذیر نخواهد بود همچنین به دلیل خشکسالی در بیشتر مناطق کشور افغانستان و کم آبی شایع بیشتر کشاورزان افغانستان اعلام کردند که به کشت محصولات جالیزی و صیفی جات نمی‌پردازند .

در برنامه صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر که میزبان بازیهای جام جهانی است قطعاً توسعه صادرات در این چند روز اخیر اتفاق خواهد افتاد یکی از محصولات مورد نیاز برای کشور قطر پیاز قرمز صادراتی است که هر ساله از طریق کشور پاکستان تامین می‌شد امسال کشور پاکستان با توجه به صحبت هایی که در مباحث قبلی شد اقدام به خرید پیاز ایران کرده است به همین منظور تجار ایرانی و تجار پاکستانی در حال صادرات عمده پیاز قرمز به کشور پاکستان هستند البته در این میان یک سری از محصولات نیز نیاز مبرم کشور پاکستان به شمار می‌رود از جمله گوجه فرنگی که در برنامه صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر میزبان بازیهای جام جهانی است .

بهترین پیاز قرمز ایران مربوط به مناطق آذربایجان و بناب می باشد که پیاز در این مناطق از لحاظ رنگ سایز و قالب بسیار با کیفیت است در نقطه دوم ایران که مناطق کردستان و کرمانشاه می باشد نیز پیاز قرمز بنابی با کیفیت بسیار عالی کشت می شود برخی از کشاورزان اصفهان نیز امسال اقدام به کشت پیاز قرمز در مناطق دامنه کردند . مناطقی از شیراز استان فارس نیز هر سال زیر کشت پیاز قرمز میرود بهترین کیفیت پیاز قرمز مربوط به شمال غرب ایران و مناطق بناب است.

پیاز کرمانشاه کیفیت بسیار عالی دارد از لحاظ قالب که برای صادرات مناسب باشد دارای سایزبندی خوبی هست از لحاظ رنگ بندی پیاز کرمانشاه به پیاز بناب شبیه است به دلیل آب و هوای سرد در مناطق کرمانشاه پیاز خوبی تولید میشود.

پیاز قرمز در ابتدا با قیمت ۶۰۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شد جهت صادرات به کشور پاکستان ولی با افزایش درخواست صادرات به کشور پاکستان قیمت پیاز در میادین تره بار و زمین های کشاورزی و کارگاههای سورت و بسته بندی پیاز به صورت پلکانی در حال افزایش است بعد از گذشت حدود دو هفته از صادرات عمده پیاز قرمز به کشور پاکستان قیمت پیاز در بازارهای داخلی امروز 1401/06/11 حدود ۹ هزار تومان معامله می‌شود که با افزایش تدریجی صادرات پیاز به همین شکل قطعاً در روزهای آینده شاهد افزایش شدید قیمت پیاز قرمز تا بالای 12/000 هزار تومن خواهیم بود .

دولت پاکستان در اقدامی جالب تصمیم به کاهش تعرفه گمرکی پیاز قرمز و برخی از اقلام وارداتی از کشور ایران را دارد .

در جمع بندی مطالب فوق می توان اعلام کرد با توجه به شرایط کشور پاکستان که کشت پیاز به علت سیلاب های شدید بسیار کم بوده است و تقاضای پیاز قرمز در این کشور بسیار بالاست همچون تقاضای گوجه فرنگی با افزایش قیمت روبرو بوده است دولت پاکستان تصمیم به واردات پیاز قرمز از ایران را دارد برخی از مطالب که مربوط به صادرات پیاز از هندوستان به پاکستان و صادرات پیاز قرمز از افغانستان به پاکستان می باشد مورد تایید نیست .

باتوجه به تجربیاتی که در مورد افزایش قیمت برخی از اقلام ضروری مثل هویج تا 45000 سیب زمینی تا 17000 در داخل کشور داشتیم پیاز قرمز نیز از جمله محصولاتی هست که افزایش قیمت چشمگیری خواهد داشت . 


صادرات پیاز قرمز به کشور پاکستان

 

 

  ثبت آگهی رایگان