در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
اولین سایت و برنامه موبایل اختصاصی ثبت و مشاهده آگهی خرید و فروش و معرفی حجره داران و بارفروشان عمده میوه و تره بار و محصولات آماده فروش باغداران و کشاورزان در نتیجه به سادگی یه آگهی هشت 8 ستاره بزنید و محصول ، کسب و کارتو تا چندین ماه در جایگاه بالا و اولویت اول تبلیغ و معرفی کنید

تره بار مرکزی سایت اختصاصی خرید و فروش انواع میوه و تره بار و ...

ارتباط موثر بین حجره دار و کشاورز یا باغدار

جمعه ۱۲ دی ۹۹ اتحادیه میوه و تره بار
  • تصویر شماره ارتباط موثر بین حجره دار و کشاورز یا باغدار

در این مقاله هر چند کوتاه قصد داریم در مورد ارتباط بین حجره داران و کشاورزان و باغداران بپردازیم .

در شرایط اقتصادی سخت کشور باغداران و کشاورزان زحمتکش در مورد فروش محصولات کشاورزی و باغی گاها در بحث فروش روزانه مورد کم لطفی و ریسک خطر از دست دادن محصول توسط کلاهبرداران رو دارند چرا که در بحث خرده فروشی محصولات روزانه ،جایی که قادر به فروش نیستند یا بازار کشش قیمت دلخواه این زحمت‌کشان ،شب بیدار،را ندارد هدف سودجویانی هستند که به عنوان دلال فعالیت میکنند.

دلال ها با قیمت پیشنهادی خوب محصول رو به عنوان حجره دار معتبر از کشاورز یا باغدار به امانت جهت فروش به صورت حق العمل کاری با پیشنهاد بالاتر جهت فروش محصولات را دریافت می‌کنند.

البته دلال ها همه بد هم نیستند و گاهی کار گره خورده به دست همین دلال ها به خوبی باز میشود ، ولی در مورد دریافت محصولات کشاورزی به صورت حق العمل کاری بحث های گوناگون وجود دارد،که سعی میکنم در چند مقاله به آنها بپردازم ولی در این مقاله بحث در مورد عدم از بین رفتن زحمات کشاورز و باغدار هست، وقتی محصولات کشاورزی به زمان برداشت نزدیک می‌شوند ،نظیر گوجه،خیار ،کدو،هندوانه،ملون،طالبی، یا هلو،کیوی ،گلابی و ... استرس فروش در وجود باغدار و کشاورزان به وجود میاد که خودم شخصا این موارد رودیدم، مثل برداشت بادمجان بوته ای که در آذر ماه امسال (آذر ۹۹) به هیچ وجه فروش نرفت و با اعتراض شدید کشاورزان زحمت کش روبرو شد و با حداقل قیمت کیلویی ۳۰۰ تک تومن در بازار به کف خیابان و رودخانه ها ریخته شد. که خود گواه بر این موضوع هست ،حال در این شرایط احساس اون کشاورزی که اسیر دلالان کلاهبردار نیز شده هست و حاصل چندین ماه زحمت به یغما رفته رو چطور درک میکنید، 

کشاورزی که در تلاطم شدید نوسان قیمت در بازار امروز قرار دارد و مشکلات زیادی در زمان فروش محصول خود دارد. 

پس به این نکته خواهیم رسید که کشاورز به چه کسی محصولات خود را بفروشد،یا لااقل در این مسیر کمتر دچار اشتباه شود تا ضرر کمتری ببیند.

بحث های متفاوت در این مورد وجود دارد و اگر من ناگفته های را باقی میگذارم یا بصورت جسته گریخته چند موضوع را عنوان میکنم ،عذر من نویسنده این وبلاگ رو قبول کنید ،چون واقعا راجب این موضوع مطالب و حاشیه های بسیار وجود دارد و امیدوارم زمان اجازه دهد تا بتوانیم در اوقات بیشتر مطالب را به روز کنیم .

موضوع فروش محصولات یک موضوع همیشگی خواهد بود ،در مورد کشاورزانی که تمکن مالی بیشتری دارند این اتفاق کمتر پیش میاد،چون اکثرا یا خودشان حجره دارند ،یا وسایل حمل و نقل مربوط به خودشان هست.

ولی کشاورز یا باغداری که بار کمتری دارد و در رقابت جهت فروش بهتر و بیشتر محصولات خود می‌باشد ، بیشتر در این شرایط گرفتار میشود،

از نظر تجربه و عقلانی پیشنهاداتی میتوان در این زمینه داشت که تمایل دارم دوستان در زیر این وبلاگ تجربیات رو در اندک جملاتی بیان کنند تا همه بتونیم تجربیات رو داشته باشیم و این وبلاگ رو به دوستان کشاورز و باغدار ارسال کنیم .

از نظر من باید در زمینه فروش محصولات کشاورزی به کشاورزان و باغداران اطلاعات داده شود تا بتواند مسیر درست رو انتخاب کنند. 

استفاده از باربارکن های معتبر ،و دادن مسئولیت فروش به آنها یکی از روش های مطمین خواهد بود

استفاده از راننده مطمین و آشنا در بحث حمل و نقل محصولات کشاورزی و استعلام قیمت فروش میوه و تره بار در زمان فروش در جلوی حجره بارفروشان.

انتخاب یک یا دو حجره معتبر جهت همکاری،در اکثر مراکز تره بار کشور، چرا که ممکن هست قیمت محصول در شهر دیگری از تهران گرانتر باشد یا بلعکس.

فروش محصولات به صورت نقدی سر زمین هنگام برداشت یا در باغ هنگام سبد زدن محصولات باغی.

تبلیغ محصولات باغی در اینستاگرام و سایت تره بار مرکزی و میدان تره بار جهت اینکه درخواست بیشتر و بهتر جهت فروش پیدا کنند.

استفاده از مشاورین سایت تره بار کل کشور جهت واگذاری مسئولیت فروش محصولات به آنها.

رفتن با راننده تا حجره یا فرستادن نماینده فروش معتبر پای بار جهت اطمینان از قیمت دقیق فروش حق العمل کاری .

ارایه محصولات به سورتینگ های معتبر و نزدیکتر جهت کم کردن هزینه کرایه

این وبلاگ ادامه دارد ...

 

 

 

  ثبت آگهی رایگان